Над 200 футболни запалянковци са били задържани от полицията в Загреб след евроквалификацията Хърватия - Англия (2:0), съобщиха от полицията в столицата на Хърватия.
31 от задържаните са английски запалянковци. 25 привърженици на Англия са били арестувани още преди двубоя на стадион "Максимир" заради сблъсъци с охраната, като 20 от тях са били освободени веднага след края на срещата.
Органите на реда в Загреб бяха взели сериозни мерки за сигурност още преди двубоя, очаквайки сблъсъци между привърженици на двата тима.
За мача в Хърватия бяха пристигнали над 5000 фенове от Острова.