България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 12:27:55 #240Критиканта 16.08.2006 15:21 макар че сравненията дето си ги направил са неуместни "Ми и ние имаме МАрто, Стенли, Благо, Велизар....те са по-добри като градят, точно затова не ни трябва някой техничар за деф халф " МАрто, Стенли, Благо, Велизар ........... ами при положение че Марто и Благо нищо ен играят а Велизар дори не го пускат Е аз не казваче ще ставаме шампиони
, ама никой не може да ме убеди че нямаме играчи достатъчно добри за да се класираме
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 12:22:44 #239Петков ВЕнков(в краен случай Вагнер), В.Илиев, томашич,С. Ангелов кишишев Стенли и велизар две крила Марто(Йовов) - Тлкийски(Благо) Бербо(С.тодоров)
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:21:09 #238макар че сравненията дето си ги направил са неуместни "Ми и ние имаме МАрто, Стенли, Благо, Велизар....те са по-добри като градят, точно затова не ни трябва някой техничар за деф халф " МАрто, Стенли, Благо, Велизар ........... ами при положение че Марто и Благо нищо ен играят а Велизар дори не го пускат
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:18:03 #237Kikaha Макелеле е един заършен футболист не споря въобще просто обяснявам на момчето че от него рядко се виждат такива неща не че не ги може
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 12:17:03 #236Критиканта 16.08.2006 15:14 Виш когато имаш Зидан ,Рибери , Малуда , Вилтор пред себе си не ти трябва да пускаш 50м. пасове , те тези играчи се движат и искат топката , това прави Макелеле дава им я........... Ми и ние имаме МАрто, Стенли, Благо, Велизар....те са по-добри като градят, точно затова не ни трябва някой техничар за деф халф
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:16:53 #235SSS 16.08.2006 15:12 Прав си работиш с група от 20 тина човека и смени се правят само когато някой се кунтузи или е наказан , правиш един квалификационен цикъл и ако стават ок .......
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:14:32 #234Виш когато имаш Зидан ,Рибери , Малуда , Вилтор пред себе си не ти трябва да пускаш 50м. пасове , те тези играчи се движат и искат топката , това прави Макелеле дава им я...........
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:12:12 #233Според мен по скоро нападатели и атакуващи халфове могат да бъдат преквалифицирани като дефанзивни халфове , стига да имат физиката и да не се стархуват от единоборства ........
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 12:11:26 #232Нали не гледаш процентите за да твърдиш за страхотния пас на Макелеле. повечето са на 2до 5 метра докато намери зидан, рибери или който там е наблизо, същото важи и за гатузо, взима и дава на пирло...на мач по 2-3 дилги паса един от които невероятно точен, чак да те изненада
, той и бисер иванов даваше по един точен дълъг пас но при него интервала беше на 4-5 мача 
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:10:30 #231Между другото Макелеле е много по техничен от съотборника си Виера .......
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:09:17 #230Макелеле е много техничен футболист , ако го помниш от началото на кариерата ну в Нант когато играеха в ШЛ и бяха един от водещите отбори в Франция въобще нямаше да питаш за него , той дори често играеше нападател ............. за Гатузо съм съгласен но там има един Пирло до него , който си е чист Балъков .........
LEGENDATA
на 16.08.2006 в 12:08:33 #229Ами да натурализират и Ричард тогава.............
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 12:05:43 #228Критиканта 16.08.2006 15:03 Дефанзивния халф трябва да може всичко , да спира да отиграе с еднно докосване , да смачка някой в единоборство , да направи контра да вкара гол , да може да тича не 90 а 150 мин . без да се измори , да е физически силен но и да пипа топката ........ Я кажи Макелеле и Гатузо колко от тия неща ги могат, без тичането и мачкането
Критиканта
на 16.08.2006 в 12:03:32 #227Дефанзивния халф трябва да може всичко , да спира да отиграе с еднно докосване , да смачка някой в единоборство , да направи контра да вкара гол , да може да тича не 90 а 150 мин . без да се измори , да е физически силен но и да пипа топката ........ , според мен Кишишев не става за този пост , той няма виждане за изграждане на атаки и няма техниката за да играе халф чист защитник , това е той ............... Пелето по може да свърши работа но ако почнат да го пускат само на този пост , което при наличието на Ричард в Левски няма да стане .............. тъпо е да поставяш футболист в национален отбор (където футболистите се събират за 3 дни , за да тренират два пъти и да изиграят един мач ) , на пост на който той не играе в клубния си , това особенно важи за защитници които на базата на играта си в защита имат изграден механизъм и виждане на играта , и изведнъш ти го слагаш халф .......... ами забравете няма да стане , това се нарича компромис който един път може да ти свърши работа но нищо повече
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 12:03:19 #226Kikaha 16.08.2006 14:59 Не ти се четат
, както и де е ....
ми по-добре да си спомним доброто стари време а.
Каквото и да пишем ако мислиш че ще го прочете някой който може да промени нещо, много се лъжеш.
Истината е следната, освен кишишев в момента няма кой друг да играе като деф. халф.
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 11:58:35 #225Най-доброто решение за деф. халф е да вземат 2-3 момчета от В група. Те си знаят как да ритат по кокалчетата, само трябва да минат един курс на обучение при Туню как да не го правя толкова явно. Като накажат единия за 2-3 жълти картона другия мач влиза втория и т.н.. Така полсе може да намажат и Левски и цска като ги привлекат
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 11:47:41 #224А относно кишишев и той става, ама не да играе един силен мач и после два да се скатава. А за еф. халф идеален пас не му трябва
, вижте на световното, и двата финалиста имаха по двама:Пирло-Гатузо, Вийера-Макелеле, като вторите от всяка двойка не можеха да подават точно на повече от 5метра
slavkov
на 16.08.2006 в 11:46:34 #223Божков може да играе като дефанзивен халф ,само че никой не му дава шанс да се изяви,защото не играе в Левски или ЦСКА.Да верно млад и неопитен ,но как се трупа опит - с игра.
aman ot ludi praseta
на 16.08.2006 в 11:43:05 #222Абе има ЕДИН който може да с есправи като дефанзивен халф,а и Ицо каза че много ще разчита на него-М.Христов, ама вече и в германия не знаят кога ще оздравее
LEGENDATA
на 16.08.2006 в 11:32:52 #221А Ст.Ангелов е ИДЕАЛЕН за деф.халф защото:няма друг,борбен е,вижда играта,може да изнесе топката,може да организира конраатака,ДОРИ и да вкара гол!А Кишишев вече освен да се ръга друго НЕ може!