Етър се върна на победния път в Първа лига! "Болярите" стигнаха до зрелищен обрат с 2:1 над Славия, така както беше и в първия мач между двата отбора в София по-рано през сезона. Двубоят предложи много интересен футбол и любопитни моменти пред двете врати, а в крайна сметка тимът от Велико Търново стигна до трите точки.

Те дойдоха след два автогола на играчите на "белите", и двата отбелязани през второто полувреме, като трябва да отбележим - напълно закономерно.

Етър - Славия 2:1, обрат за "болярите" след два автогола!

Ще успеят ли "болярите" да сложат край на негативната серия

Още в началните минути домакините можеха да открият. Атака по левия фланг завърши с центриране на Ерик Почански към близката греда, Самб Бадара от движение засече топката, но Стериакис показа рефлекс и изби в корнер.

Противно на случавщото се на терена Славия нанесе своя удар в 13-ата минута!

Центриране на Иван Минчев от корнер намери младежкия национал Калоян Кръстев, който с глава вкара за 1:0 за Славия! Попадението разколеба домакините, които демонстрираха за пореден път приятен и открит футбол.

Въпреки това те не успяха да намерят път към вратата на Славия до края на полувремето, макар че имаха ситуации, които можеха да бъдат разгърнати по-добре. Славия пък можеше да удвои в края на първото полувреме, но Иван Минчев от точката на дузпата вместо да скъса мрежата, щеше да прехвърли стадиона.

Второто полувреме започна с натиск на "болярите". В 50-ата минута появилият се като резерва Иван Стоянов, бе изведен отдясно в наказателното поле, но ударът на опитния футболисти профуча до страничната греда на Стериакис.

Логичното обаче се случи минути по-късно!

При поредна добра атака Иван Стоянов прати топката към вратата отляво в наказателното поле, а Абуд Омар си отбеляза автогол - 1:1!

Зрителите на стадион "Ивайло" още веднъж усетиха кефа от попадението минути по-късно.

Центриране от корнер свари неподготвен Стериакис, който в опит да боксира, прати топката в мрежата си - 2:1 за Етър и пълен обрат за "болярите"!

Още в ответната атака Славия можеше да изравни, но удари на Стефан Велев и Чикозе Мба срещнаха съответна страничната и горната греди! До края обаче "белите" така и не съумяха да стигнат до паритета.

С успеха Етър спря негативната си серия от три поредна загуби в Първа лига.