Традиционният молебен за здраве и успехи бе отслужен на стадион "Ивайло" преди първото домакинство на Етър след подновяването на Първа лига.

Той бе отслужен от отец Петър, който поръси със светена вода футболистите и треньорите на тима, както и вратите на стадион "Ивайло" и пожела здраве и успехи в предстоящите изпитания - да спечелят мачовете си до края на сезона, а топката да влиза само във вратите на противниците им.

Етър приема Дунав в крайно важен мач в последния кръг от редовния сезон. Двубоят е в четвъртък, 11 юни, от 20:30 ч. "Виолетовите" се нуждаят от победа, за да запазят десетото си място във временното класиране, което им дава по-добри изходни позиции за плейофите.

Билетите за мача продължават да се продават всеки ден от 9 до 18 ч. В четвъртък входовете за стадиона ще бъдат отворени от 19 ч., а паркингът пред него трябва да бъде освободен. От клуба призоваха за пореден път привържениците да не чакат последния момент за купуване на билети и влизане на трибуните. Нов ред има в организацията на мача, продиктуван от противоепидемичните мерки. На трибуните ще се сяда през две седалки, а разстоянието между хората не трябва да бъде по-малко от 1.5 метра.

3000 билета са отпечатани за мача, като реално централният сектор на стадион "Ивайло" ще събере 2000 души. След напълването му останалите 1000 зрители ще трябва да влизат на южните трибуни. В сектора за гости пък се очакват около 30 привърженици на Дунав (Русе).