Етър направи поредната си важна стъпка към футболния елит на България. Отборът спечели изключително драматично дербито с третия Витоша (Бистрица) от 27-ия кръг на Втора лига.

"Виолетовите" стигнаха до победата с 1:0 в 93-ата минута, а герой стана капитанът Иван Стоянов.

Ветеранът отбеляза победното попадение в последната секунда на триминутното продължение. Той бе точен от дузпа.

Мирослав Иванов пред ТОПСПОРТ: Станимир Стоилов и Ивайло Петев са най-добрите, с които съм работил

"Надявам се Етър да постигне това, което прави Дунав", заяви Шуменския Деко

Преди това в 83-ата минута защитникът на гостите Николай Христозов бе изгонен заради два жълти картона. Реферът Стефан Апостолов даде дузпа буквално в последната атака на домакините.

Играещият треньор Станислав Генчев центрира отдясно, а резервата Ангел Стоянов игра с двете ръце.

Решението на съдията вбеси столичани, които имаха много претенции. Капитанът Четин Садула беше бесен, тъй като според него играта с ръка е била след триминутното продължение.

Пачки за играчите на Етър при бой по Витоша

Финансов стимул за "болярите" при успех над Витоша

Двубоят е от изключително значение и за двата тима

Нападателят получи жълт картон, но продължи да се разправя, което му костваше втори жълт картон.

Така Етър е все по-близо до Първа лига. Лидерът във Втора лига има актив от 58 точки, като преднината му пред втория Септември е пет точки. Така три кръга преди края на сезона търновци имат нужда от четири точки, за да се върнат в родния елит. Следващият кръг предстои гостуване на Созопол, а след това домакинство на Царско село 2015.

Бистрица остана на трето място с 46 точки, като записа трето поредно поражение в първенството.