Отборът на Етър постигна убедителна победа с 6:1 над Севлиево в последния си мач от предсезонната подготовка. Преди срещата на стадион "Ивайло" бе представен и обновеният състав на"болярите" за новия сезон във Втора лига.

Старши треньорът Светослав Петров пусна в игра през първата част юношите, подсилени само от Георги Александров, Дидис Пита, Осман Шериф и Филип Ангелов. Точно преди почивката обаче етърци бяха по-напористи и поведоха с 4:1.

Още в 3-ата минута Йоан Маринов откри резултата, след като Радослав Найденов пресече една топка и го изведе пред вратата. Малко след това удар на Пита мина до гредата. В 16-ата минута пък Йоан Маринов намери Костадин Белалиев, който удвои резултата. След атака отдясно в 32-ата минута Радослав Найденов отблизо засече топката за 3:0. Капитанът Георги Александров от фал пък прати топката до сглобката. Минута преди почивката след грешка отзад Стилян Спасов върна почетен гол за севлиевци. Още в следващата атака обаче Радослав Найденов проби отдясно и изведе Белалиев за 4:1. Така Белалиев приключи полувремето с два гола, Найденов - с гол и две асистенции, а Й. Маринов с гол и асистенция.

През втората част в игра влязоха основните играчи на Етър. Много активен по десния фланг бе Кольо Станев, който за пет минути направи три опасни пробива. В единия стреля във вратаря, в другия топката след рикошет мина до гредата, а в третия изведе дошлия на проби французин Уилям Пахама, който пропусна сам срещу вратаря.

Пахама се запомни с още два невероятни пропуска очи в очи с вратаря и едва ли ще получи доверието на Светослав Петров. Опитният Асен Георгиев с глава прати топката в гредата, а удари на Атанас Атанасов и Айкут Рамадан минаха до гредите. За гостите изстрел на Спасов пък мина на сантиметри от напречната греда.

Двадесет минути преди края на редовното време след грешка на вратаря Иван Коконов покачи на 5:1, а в 88-ата минута Айкут Рамадан с плътен удар вкара поредния си гол за етърци през подготовката и оформи крайното 6:1.