Eтър постигна победа с 2:0 постигна в последната си контрола преди старта. В Нова Загора "болярите" надиграха местния Загорец в генерална репетиция за предстоящото в неделя гостуване на Берое.

Още в 10-ата минута "виолетовите" поведоха - след центриране отдясно на Милчо Ангелов Дино Мартинович засече топката в мрежата на домакините за 0:1. До почивката нови голове не паднаха, освен попадение отново на Мартинович, което бе отменено поради маркирана засада.

В 80-ата минута обаче Димитър Байдаков бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която капитанът Иван Стоянов превърна в 0:2. Това бе шестата контрола на етърци в предсезонната подготовка - две в България и 4 в Турция, като общата равносметка е три победи, едно реми и две загуби.

Етър: Хр. Иванов,Ив. Скерлев, Здр. Иванов, Дюлгеров, Станоев, Огнянов, Мартинович, Кацаров, Лагоа, Боджадж и М. Ангелов.

Резерви: Господинов, Цанков, Станев, Добрев, Т. Иванов, Дост, Пехливанов, Стоянов, Н. Колев, Цонев, Марков, Петков и Байдаков.

Петко Петков: Да си кажем истината - чака ни тежък полусезон

"Нашата цел е Етър да е колкото може по-напред в класирането"