Етър победи Пирин с 2:1 в първи мач помежду си от баражите за оставане в Първа лига. С оглед резултата реваншът остава отворен и доста обещаващ.

Гостите от Благоевград могат да бъдат доволни от крайния резултат, тъй като за тях ситуацията бе доста тежка - контузиха им се основни играчи, а за капак "болярите" изиграха изключително силно първо полувреме, в което вкараха два гола, а можеха да добавят и още...

С първите минути на стадион "Ивайло" във Велико Търново, домакините натикаха съперника в собствената му половина. Не бяха изминали и 6 минути, когато "орлетата" от Благоевград трябваше да направят принудителна смяна, след като таранът Преслав Йорданов се контузи.

Етър - Пирин 2:1, "орлетата" намалиха!

Бадара и Пашов се завръщат след наказания

След малко повече от четвърт час игра Румен Руменов пропусна отличен шанс изведе "виолетовите" напред, а удар на Ерик Почански пък срещна напречната греда.

Логичното се случи в 25-ата минута!

Бадара се пребори за топка по десния фланг на нападението на Етър, пусна към Почански в наказателното поле, който от удобна позиция откри резултата - 1:0!

Последваха нови опити от страна на домакините, които търсеха удвояване на резултата, което стана факт в 32-ата минута!

Красимир Балъков: Бъдещето на Етър минава през оставане в Първа лига

"Предстои ни мач с много характер"

Димо Атанасов проби отляво, центрира към далечната греда, а Бадара успя да засече топката в мрежата, оформайкия резултата на 2:0 до почивката.

Вторите 45 минути преминаха под знака на малко повече накъсана игра, а друга ключова фигура в Пирин - Антон Костадинов също напусна принудително. Все пак съдбата се усмихна на гостите от Благоевград!

В 72-ата минута, сякаш от нищото Радослав Кирилов намали на 1:2, възползвайки се от отклонена топка от Боджадж с глава.

И така, Етър победи Пирин, но дали резултатът ще се окаже достатъчен ще разберем след реванша в Благоевград.

Милен Радуканов: Остана ни само пиринския дух, с него ще се противопоставим на Етър

"Поздравявам играчите за себераздаването"