Етър започна ударно сезона във Втора лига и оглави класирането след първия кръг, постигайки победа с 3:0 над Левски (Лом). "Болярите" доминираха тотално през вторите 45 минути и заслужено взеха трите точки, като вкараха три красиви гола, а изработиха и още куп положения.

Първото полувреме бе много по-постно. Още във 2-ата минута Христо Димитров се контузи и бе заменен от Христо Марков, а най-сериозната опасност бе силен удар на Радослав Апостолов в 9-ата минута от над 30 метра, като топката мина до гредата.

Гостите обаче имаха стопроцентова възможносг в 27-ата минута, когато Андон Гущеров пое топката в чиста позиция и само навременната намеса на Мариян Иванов предотврати гола. Малко след това съперникът прати топката и в мрежата чрез Кристиян Григоров, но той бе в еднометрова засада и логично попадение не бе зачетено. В 42-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно, Христо Марков продължи топката, но тя бе избита и гол не падна.

Картината през втората част бе коренно различна. След смяната на юношите Кънчев и Марков с Ромеш Ивей и Николас Фемиа заработи и левият фланг, а атаките на етърци станаха далеч по-опасни и доминацията стана пълна, а обръчът започна да се затяга.

В 49-ата минута Дани Младенов с далечен пас бе намерен сам и стреля от воле, но топката мина над гредата. Веднага след това пак Младенов от фаул от малък ъгъл директно насочи топката във вратата, но Диян Вълков успя да избие.

Опасен удар на Ловре Кнежевич в 60-ата минута бе отново спасен от стража, а още в следващата атака след центриране на Здравко Илиев пак Кнежевич стреля с глава, но след рикошет топката излезе в корнер.

Вече стана ясно, че всичко е въпрос на това кога ще падне първият гол. Той дойде в 63-ата минута, когато Николас Фемия стреля от фаул, вратарят изби и Ловре Кнежевич отблизо вкара първия официален гол за сезона - 1:0! Това окрили "болярите" и те заредиха атака след атака. В 76-ата минута Кнежевич намери Фемиа, който центрира, Дани Младенов първо стреля в гредата, но после с глава от легнало положение насочи топката в мрежата за 2:0.

Съперникът напълно рухна и до края се отчете само с един удар на Мариян Огнянов покрай вратата. Младенов в 79-ата минута от чиста позиция пропусна трети гол, като стреля над гредата. Пак той намери Ловре Кнежевич, който не успя да се разпише. "Виолетовите" обаче вече се забавляваха на терена и закономерно стигнаха и до трето попадение в 90-ата минута, след като Атанас Кръстев намери отляво Дани Младенов и той засече топката в мрежата за крайното 3:0.

След мача етърци отидоха да поздравят ликуващата публика, аплодираща ги зо хубавата игра след почивката и класическата победа.

Великов: Етър е готов за битки

"Виолетовите" откриват сезона във Втора лига срещу Левски (Лом)