Етър продължвата доброто си представяне в контролите на турска земя, където отборът е на лагер. Преди дни "болярите" не се дадоха на хърватския хегемон Динамо (Загреб), а днес играчите на Красимир Балъков изнесоха лекция на третия в полския шампионат Лех (Познан).

"Виолетовите" спечелиха с 3:1, като не оставиха никакви шансове на своя съперник, който вкара единствения си гол в последните секунди на срещата.

Още в 5-ата минута Велко Батрович откри резултата с майсторски удар в далечния ъгъл, а малко преди края на първото полувреме "болярите" стигнаха до второ попадение, след като новото попълнение Милчо Ангелов получи извеждащ и покачи на 2:0 - резултат, при който дойде почивката.

Четвърт час след началото на втората част "болярите" пропуснаха да вкарат трети гол при удар на Иван Петков, който попадна в гредата.

До такъв обаче се стигна след много красиво попадение на Даниел Младенов от дистанция - 3:0!

В края на срещата играчите на Лех все пак върнаха почетен гол, дело на Марчвински, който се възползва от грешка на вратаря Анатоли Господинов.

Стартов състав на Етър: Хр. Иванов, Василев, Здр. Илиев, Ал. Георгиев, Руменов, Н. Колев, Джамов, Батрович, Скерлев, М. Ангелов, Варела

Състав на Етър второ полувреме: Господинов, Гълъбов, Артюнин, К. Стоянов, Станев, Сърмов, Мане, И. Стоянов, Младенов, Боджадж, Петков

Етър и Динамо (Загреб) завършиха наравно 1:1 в контрола