Етър взе трета поредна победа в контролите, като би с минималното 1:0 Спартак (Варна). "Виолетовите" продължават да са без допуснат гол в подготовката си досега и имат три победи и едно реми.

Голямата жега попречи на темпото през първата част. В 15-ата минута след корнер, изпълнен от Младенов, последва разиграване, Здравко Илиев намери Дани Младенов, който изведе Кристиян Кънчев и силният му удар отиде от вратаря в корнер.

Две минути по-късно пак Младенов технично изведе Христо Димитров, който от воле стреля край вратата. В 25-ата минута Ловре Кнежевич центрира отляво, но топката премина по голлинията.

Варненци отговориха с две опасни атаки. В 26-ата минута Георги Божилов изведе Янчо Андреев, който стреля опасно до левия стълб. В 40-ата минута Виктор Митев напредна опасно отляво и центрира, но Атанас Кръстев успя да извади в корнер.

До почивката и двата отбора си размениха по една опасност, като за етърци след центриране отляво Кнежевич стреля с глава, но вратарят изби, а за Спартак удар на Мехмед бе боксиран от Господинов.

На почивката като смени влязоха само М. Иванов, Фемия и Ивей, останалите се появиха в игра постепенно по-късно. Гостите започнаха по-активно втората част и две възможности имаше пред Георги Божилов, който първо от воле стреля над вратата, а после негов опасен удар с глава бе избит от Господинов.

В 62-ата минута след избита от вратаря на Спартак топка Кнежевич отблизо не успя да вкара, а малко след това диагонален удар на Ивей мина до гредата.

Единственият гол в мача падна в 83-ата минута, когато след хубава атака през центъра на Мартин Петков топката попадна у Христо Марков, който с удар под плонжа на вратаря вкара за 1:0.

В добавеното време "виолетовите" можеха и да удвоят след отличен пробив на Кольо Станев и последвали два удара на Мартин Петков и Фемиа, които вратарят спаси.

В последната си проверка на 17 юли от 18:30 ч. етръци гостуват на Левски.