Втора поредна контрола спечелиха етърци, този път с 1:0 като гости на третодивизионния Загорец в Нова Загора. "Виолетовите" имаха превес и направиха куп пропуски, а единствения гол вкара от дузпа Николай Дичев в 76-ата минута.

Още в началото удар на Дани Младенов бе уловен от вратаря на домакините. В 8-ата минута след центриране на Здравко Илиев последва пропуск с глава на Кнежевич. Отново хърватинът отправи хубав удар от 22 метра близо до сглобката.

Домакините имаха едно чисто положение, извадено от вратаря Анатоли Господинов в корнер. След бърза атака на Дани Младенов топката отиде у Кристиян Кънчев, който центрира към Апостолов, чийто удар бе спасен от вратаря.

В 32-ата минута Младенов центрира от корнер и Мариян Иванов с глава стреля на сантиметри от гредата, а до почивката след центриране на Дани Младенов от фаул Христо Димитров пропусна да вкара с глава.

Надмощието продължи и след почивката, като в 47-ата минута след чудесно влизане на Здравко Илиев по фланга топката бе избита в корнер. След изпълнението му последва разиграване и центриране, като двама етърци се разминаха с удара пред вратата. В 54-ата минута красива етака на етърци едва не доведе до гол. След двойно подаване между Апостолов и Кнежевич бе изведен Дани Младенов, който стреля от малък ъгъл, но бранител изби в корнер.

В 60-ата минута след грешка на вратаря на домакините Фемиа изведе Кнежевич, но бе маркирана засада. Веселин Великов постепенно пусна в игра почти изцяло нов състав, което поизравни играта. Точно тогава обаче падна победният гол. В 76-ата минута Ромеш Ивей с чудесен рейд премина през трима и центрира, последва удар и игра с ръка. Отсъдената дузпа хладнокръвно бе реализирана от Николай Дичев - 0:1!

До края "Етър" изпусна още няколко гола. След рейд на Кольо Станев и центриране в 84-ата минута последва удар на Борислав Марков над вратата. Пак Станев намери пред вратата Хосе Кордоба, но стражът спаси удара му, а в 88-ата минута Христо Марков бе изведен с 40-метров пас, но би над вратата.

Етърци до момента имат две победи и едно реми в контролите, а следващата проверка е в сряда, 14 юли, когато приемат на стадион "Ивайло" варненския Спартак.