Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:

2:1 - Сърмов дава предимство на "болярите"!
2:1 - и Асен Георгиев пропуска за пловдивчани!
3:1 - Артюнин доближава "болярите" до полуфинал с голов удар!
3:2 - Карагерен съхранява шансовете на пловдивчани!
3:2 - Милчо Ангелов пропуска да вкара за Етър и да прати отбора на полуфиналите!
3:3 - Ален Ожболт бележи и изравнява резултата!
3:3 - Иван Стоянов пропуска решителната дузпа, драмата на "Ивайло" продължава!
3:4 - Момчил Цветанов бележи за Локо!
4:4 - Румен Руменов вкарва майсторски дузпата за Етър!
4:4 - Везалов пропуска за "смърфовете"!
4:4 - И Крум Стоянов пропуска за Етър, драмата продължава!

4:5 - Буна бележи за Локомотив!
5:5 - Венци Василев бележи за "болярите"!
5:6 - Петрович вкарва за пловдивчани!
6:6 - Никола Колев отново е точен за домакините!
6:7 - Стивън Езе с хладнокръвно изпълнение за гостите!
6:7 - Гълъбов пропуска и Локо е на полуфиналите!

120′

Време е за дузпи на стадион "Ивайло"!

118′

Артьом Артюнин заменя Здравко Илиев.

115′

Двата отбора явно вече мислят за предстоящите дузпи, макар че домакините са с една идея по-изнесени в предни позиции.

Снимка 415858
109′

Жълт картон за Ожболт.

106′

Асен Георгиев заменя Игор Банович.

105′

Начало на второто продължение.

105′

Край на първо продължение.

101′

Карагерен заменя Аралица.

96′

Предпазлива игра и на двата отбора, което е нормално, имайки предвид, че всяка грешка в продълженията, би означавала отпадане от турнира.

90′

Начало на първото продължение.

90+2′

Край на второто полувреме, мачът влиза в продължения!

87′

Жълт картон за Крум Стоянов.

81′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Димитър Илиев изравнява резултата, след като при опит за удар по диагонал на Момчил Цветанов, топката попадна в капитана на "смърфовете", за да може той да изравни от близка дистанция - 1:1!

76′

Ожболт заменя Бахтич.

76′

Елитон заменя Ангелов.

75′

Жълт картон за Сърмов.

75′

Жълт картон за Буна.

73′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов бележи от бялата точка и повежда "болярите" напред - 1:0!

72′

Жълт картон за Петрович и дузпа за Етър!

70′

Опасен удар на Иван Стоянов от фаул по земя премина през няколко играчи и се удари в страничната греда!

65′

Доста накъсана е играта от началото на второто полувреме.

58′

Чудесен шанс за Етър! Центриране на Здравко Илиев намери Велко Батрович, черногорецът се освободи чудесно отляво до вратарското поле, стреля силно, но топката рикошира в главата на Илко Пиргов и излезе в корнер!

56′

Оказва се, че след тежкия удар в лицето на Дани Младенов, носът на играча на Етър е бил счупен.

55′

Димитър Илиев опита да вкара гол от удобна позиция от фаул, но Христо Иванов спаси удара му.

53′

Жълт картон за Пламен Гълъбов.

48′

Двата отбора организираха по една атака от началото на второто полувреме. При тази на "смърфовете" Димитър Илиев остана сам срещу вратаря Христо Иванов, вкара попадение, което бе отменено правилно поради засада.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

39′

Жълт картон за симулация на Иван Стоянов.

32′

Втора принудителна смяна в състава на домакините - Дани Младенов е заменен от Иван Стоянов.

31′

Димитър Илиев опита да изведе Аралица отдясно в наказателното поле на Локомотив, но в последния момент играч на "болярите" успя да изчисти топката с шпагат.

29′

Жълт картон за Банович, който можеше и да бъде изгонен, след като удари с високо вдигнат крак Дани Младенов, като последният напусна с разкървавено лице!

21′

Бахтич изведе Аралица зад гърба на защитата при контраатака на "смърфовете", но вратарят Христо Иванов излезе далеч от вратата си, за да предотврати опасността.

16′

Принудителна смяна в състава на домакините - контузеният Аласана Мане е заменен от Никола Колев.

13′

Локомотив организира добра контраатака, при която Бахтич се освободи отдясно в наказателното поле, но се забави и топката му бе отнета.

7′

Чудесна атака на Етър, при която Крум Стоянов бе изведен отляво в наказателното поле, футболистът на домакините върна към непокрития на точката на дузпата Руменов, но последният стреля над вратата!

6′

Крум Стоянов игра опасно, удряйки в лицето Буна. Ивайло Стоянов обаче не показва жълт картон, тъй като защитникът на Етър веднага се извини и показа, че не е нарушил умишлено правилата.

3′

Дълго подаване по диагонала на Крум Стоянов към Даниел Младенов, Илко Пиргов излиза и пресича подаването.

1′

22. Колев 61. Елитон

Етър и Локомотив (Пловдив) откриват 1/4 финалите за Купата на България с мач на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Срещата е тази вечер от 18,30 часа, а двата състава дадоха заявки за нещо повече в турнира.

И Етър, и Локомотив са във втората осмица след редовния сезон, но и двата клуба се надяват да докарат нещата до мач, който да им даде право на участие в Лига Европа.

Красимир Балъков: Днес бяха важни трите точки, мачът на сезона предстои във вторник

"Работим всеки ден, за да направим крачки напред с Етър"

"Мачът на сезона за наса", така описа Красимир Балъков предстоящия сблъсък, а подобно мнение изрази и колегата му Бруно Акрапович.

Очаква се двата състава да започнат срещата по-предпазливо, а предвид залога, който е класиране на полуфиналите, едва ли ще станем свидители на много положения.

"Болярите" демонстрират много добра форма през този сезон под ръководството на Красимир Балъков, особено що се касае до домакинските мачове.

Акрапович: Локомотив (Пд) ще гони Лига Европа!

"Днес просто ни вървеше"

"Смърфовете" на Бруно Акрапович са на приливи и отливи през целия шампионат.

И така, кой ще е първият полуфиналист? Отговорът - около 20,30 часа, а защо не и по-късно.

Етър и Локомотив (Пловдив) дават старт на 1/4-финалните битки за Купата на България