Етър и Септември сътвориха пореден голов мач, когато става дума за сблъсък между тези два отбора във Велико Търново. Припомняме, че при подновяването на шампионата след зимната пауза съставите на Балъков и Митов стигнаха до драматично равенство 3:3, а днес завършиха при резултат 4:2 в полза на "болярите" на Красимир Балъков.

След четвърт час игра игра домакините закономерно поведоха, имайки предвид, че бяха по-активният отбор! Румен Руменов подхвана атака и подаде към Почански отляво в наказателното поле, който върна топката към своя съотборник на метри от вратата, за да може резултатът да стане 1:0!

Етър - Септември 4:2, голеада във Велико Търново, домакините играят с човек по-малко!

Срещата е днес от 17:15 часа

Септември обаче реагира светкавично!

Секунди по-късно центрирана топка от десния фланг на нападението към далечната греда, завърши с отклонена топка в мрежата от Асен Чандъров, който вкара първия си гол в групата на майсторите - 1:1!

Столичани усетиха, че психологическото предимство е на тяхна страна и продължиха да търсят второ попадение, а то дойде не след дълго.

При меле пред наказателното поле на "болярите" топката попадна в останалия непокрит в наказателното поле Иван Стоянов, който вкара първия си гол за сезона с фронтален удар - 2:1 за Септември!

Снимка 351672

Последва страхотен изстрел на Аласана Мане от състава на домакините, който профуча до страничната греда!

Гостите пък пропуснаха страхотна възможност да си осигурят още по-комфортна преднина преди почивката. Ишмаел Байду отне топката от Младенович в половината на "болярите", изведе Мартин Тошев сам срещу Гргич, който обаче спаси вратата си.

Полувремето отиваше към своя край, а буквално с последното действие в нея, Етър изравни.

Капитанът Иван Стоянов стреля от фаул, топката рикошира в горната греда и се върна към игрището, а Бадара я засече с глава за 2:2!

След почивката двата отбора понамалиха оборотите, като по-скоро мислеха как да не получат гол, поради което опасностите пред вратарите липсваха.

Снимка 351671

В средата на полувремето "виолетовите" останаха с човек по-малко заради глупава проява на Георги Сърмов. Опитният футболист се спречка с Асен Чандъров и закономерно получи втори жълт картон, респективно червен.

Макар че отанаха с човек по-малко на терена домакините не допуснаха критични ситуации пред своята врата, а освен това стигнаха и до трето попадение!

Ерик Почански се измъкна перфектно отляво в наказателното поле, финтира защитник на столичани и прати топката в мрежата - 3:2!

До края на срещата Георги Пашов вкара още един гол за домакините, оформяйки крайния резултат в мача!

Така "болярите" стигнаха до втора поредна домакинска победа, след като преди това хората на Краси Балъков спечелиха срещу Дунав.