Етър записа равенство - 0:0 при гостуването в 9-ия кръг на Миньор (Перник). С точката етърци събират 17 и се нареждат на 2-о място, на 2 от лидера ОФК Спартак (Плевен). Миньор вече е с 10 точки и се измъкна от зоната на изпадащите.

Минути след началото на срещата на стадиона в Перник пристигна и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов с част от екипа си. Както е известно, Бербатов опитва да посещава максимално много мачове, демонстрирайки ангажираност. Но днес си тръгна в 82-ата минута.

Емануел Луканов: Янтра е много корав и опитен отбор

Не мисля, че те се борят да не изпаднат, коментира специалистът

Още в 4-ата минута етърци пропуснаха да открият резултата, след като Крум Стоянов излезе сам срещу вратаря Леонтиев, но не успя да го преодолее. В 10-ата минута имаше шанс и за домакините. Кристиян Слишков нацели сглобката, засичайки центриране от ляво.

Но гостите от Велико Търново пропуснаха още една възможност още в средата на първата част. Пробив на Крум Стоянов от ляво беше адресиран към Живко Петков, който обаче лягайки не успя да засече топката във вратата.

Второто полувреме премина по същия сценарий - атаки в двете посоки, но с малко 100-процентови положения. Методи Костов изтърва една добра опция да вкара за Миньор, след това пък се размина с центриране от корнер 10-ина минути преди края на срещата. В последните минути картината не се промени, а буквално в последната минута Борис Тютюков можеше да реши мача за Миньор, но ударът му беше блокиран.