Отборът на Тотнъм записа тежко поражение с 0:3 при визитата си на Стоук Сити, в срещата между двата тима от програмата на 36-ия кръг в английската Висша лига.

Попаденията за победителите в мача реализираха ветеранът Адам, Стивън Нзонзи и Маме Диуф, като всичко в този двубой приключи горе-долу до към 30-ата му минута.

Домакините видимо изненадаха размечталия се за Европа свой гост, като още от първия съдийски сигнал поеха уверено към вратата на "шпорите", като в същото време внимаваха и да не допуснат грешка в отбраната си.

Лидерите на лондончани дебнеха за пролуки в защитата на Стоук, но такива така и не се намериха, което до известна степен е разбираемо, предвид ръстовото превъзходство и въобще физическите параметри на бранителите на "грънчарите".

В 21-ата минута гостите стигнаха до заслужен аванс в резултата, след като Чарли Адам се възползва по най-добрия начин от грешка на Вертонген в наказателното поле и откри.

Само 11 минути по-късно всичко в мача беше ясно, като все още шокираната защита на Тотнъм предостави топката на тепсия пред недоумяващия Стивън Нзонзи, който необезпокояван прати кълбото в мрежата за 0:2.

До края на мача домакините всячески се опитваха да стигнат поне до почетен гол, но това така и не се случи. Като за капак те завършиха двубоя в намален състав, след като в 51-ата минута Влад Кирикеш бе изгонен от терена, а 4 минути преди края инкасираха и още един гол във вратата си за крайното 0:3.

Така Стоук остава в средата на класирането, но за Тотнъм днешната загуба бе изключително неприятна, като тя остави тима извън зона "Европа", само два кръга преди края на шампионата.

В мач от същия кръг на Лигата, наглед непретенциозният състав на Лестър се справи с гостуващия Саутхемптън с 2:0, след две попадения на Рияд Марез, разписал се в 7-ата и 20-ата минути на срещата.

Успехът позволи на "лисиците" да помечтаят за спасение, като към момента отборът заема 14-ата позиция в подреждането и е на 3 пункта пред изпадащите от елита състави.