Ливърпул не успя да победи Съндърланд в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. "Черните котки" и мърсисайци направиха 2:2 на "Стейдиъм ъф Лайт".

Възпитаниците на Юрген Клоп на два пъти повеждаха в резултата, но с две дузпи домакините изравняваха.

Снимка 270923

По този начин, гостите се отдалечиха на 5 точки от лидера Челси. Утре "сините" срещат Тотнъм в лондонското дерби на кръга и при успех ще се откъснат на осем пред втория.

"Черните котки" показаха сериозен характер срещу борещия се за титлата отбор. Тимът на Дейвид Мойс по нищо не подсказа, че изпитва сериозни затруднения през сезона и се бори за оцеляването си във Висшата лига.

НА ЖИВО: Съндърланд - Ливърпул

Мърсисайци търсят задължителен успех, за да са близо до лидера Челси

Срещата започна равностойно. В 7-ата минута вратарят на домакините спаси много хубав удар на Стъридж, който се възползва от подаване на Мане.

В 18-ата минута, Фирмино навлезе в наказателното поле и подаде наляво към Лалана, който пусна успоредно на голлнията, но там нямаше негов съотборник, който да засече и да вкара. Минута по-късно гостите откриха. Лалана изпълни от корнер, Ловрен стреля силно от границата на наказателното поле, Стъридж отклони с глава, за да влезе топката в мрежатза 1:0.

Снимка 270898

Пет минути по-късно "черните котките" изравниха. Ндонг бе спънат в наказателното поле от Клаван и съдията отсъди дузпа за домакините. Зад бялата точка застана Дефоу, Миньоле усети ъгъла, но все пак не успя да спаси и допусна изравнително попадение в мрежата си.

През втората част, домакините наложиха преса. Точно, когато не се виждаше как Ливърпул ще поведат отново, те го направиха.

В 72-ата минута, след изпълнение на корнер, Джилободни отклони погрешно и топката стигна до непокрития Мане, който на метри пред вратата, нямаше какво друго да направи, освен да насочи добре и да вкара.

Мидълзбро и Лестър не се победиха

Лестър отново не загуби, този път обаче не успя и да победи

Нулево равенство между двата тима

Седем минути преди края на редовното време героят Мане игра с ръка в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди втора дузпа. Зад бялата точка отново застана Дефоу, който не сгреши за 2:2.

След този мач, Ливърпул е на второто място с 44 точки. Съндърланд пък остава под чертата, на 18 място с 15 пункта.