Манчестър Юнайтед се класира за полуфинал в „Кепитъл Уан Къп", след като се наложи с 2:0 като гост над Стоук Сити. Резултатът на „Британия стейдиъм" откри Ашли Йънг, който се разписа със страхотен удар от 20 метра.

Бившият английски национал комбинира добре с резервата Хавиер Ернандес и с мощен удар не остави шанс на Сьоренсен. В 78-ата минута капитанът на шампионите Патрис Евра се разписа с отличен шут от пеналта и оформи крайното 0:2.

Като цяло двата отбора изиграха равностоен двубой, в който чистите голови положения почти липсваха. В средата на първата част мачът бе прекъснат за около 15 минути заради силен дъжд, гарниран с вятър.

В другата среща от турнира от тази вечер, Тотнъм загуби с 1:2 от Уест Хем в изцяло лондонски сблъсък. Емануел Адебайор откри резултата в 67-ата минута, но в последните 10 минути „чуковете" осъществиха пълен обрат. Матьо Жарвис и Мадибо Моига се разписаха за Уест Хем и класираха тима си напред в турнира.

Припомняме, че във вторник вечер място за полуфиналите в турнира си осигуриха Съндърланд и Манчестър Сити. „Черните котки" се наложиха с 2:1 над Челси след продължения, а „гражданите" размазаха Лестър с 3:1 като гост.