Манчестър Юнайтед победи с 1:0 градския си съперник Манчестър Сити и се класира за четвъртфинал за Купата на Лигата. С този резултат беше елиминиран носителя на купата от миналия сезон.

Жозе Моуриньо е от треньорите, които преследват всеки трофей. Португалецът заложи отново на титулярите си без да им дава каквато и да е почивка след провала срещу Челси.

Срещата можеше да същото лошо начало като неделния мач. Итхеаначо беше намерен още в първата минута фронтално в малкото поле, но топката се удари неподходящо в главата му и гостите пропуснаха да поведат.

До 35-ата минута на мачът беше тактически и независимо от доброто темпо нямаше никакви положения. Юнайтед владееше повече топката, а играчите на Сити играеха по-бързо и правеха опити за контри.

Десет минути преди почивката Маркъс Рашфорд и Люк Шоу се разиграха отляво и направиха няколко добри включвания. Ударите обаче по правило биваха блокирани и топката така и не стигна до Кабейро.

В края на полувремето гостите се активизираха и също достигнаха до ситуации, които обаче не застрашиха Де Хеа.

Снимка 259603

Веднага след почивката „червените" натиснаха и получиха великолепен шанс. Те направиха прекрасна комбинация отдясно. Топката достигна в средата до Ибрахимович, който продължи към връхлитащия сам отляво Погба. Французинът стреля силно, но Кабайеро докосна топката, която след това се удари в гредата.

Натискът се засили и последваха няколко добри атаки отляво. И голът дойде.В 54-ата минута Ибрахимович се пребори с Отаменди за една топка. Влезе отляво и подаде успоредно на вратата. Там Ерера и Фернандо се сбориха и паднаха. Там връхлетя Хуан Мата, който не остави никакви шансове за Кабайеро - 1:0.

След гола Моуриньо в свой стил върна отбора назад. „Гражданите" започнаха да владеят повече топката и в 63-ата минута Рашфорд напредна отляво и центрира. Ибрахимович връхлетя сам, но не можа да засече топката във вратата. Малко по-късно Ибрахимович върна жеста и технично изведе младокът, който дали не разбра, дали бе задържан, но не можа да се възползва.

Гуардиола хвърли и последните си козове Рахим Стърлинг , Серхио Агуеро. Моуриньо отговори с пускането на Шнайдерлин на мястото на голмайстора Мата.

Златан Ибрахимович се разигра и със сила и техника направи няколко страхотни отигравания. Накрая показа и характер си и получи жълт картон за глупаво заяждане.

Финалният щурм на гостите не доведе до нищо. Имаше няколко центрирания всичките обрани от защитата. Разбира се Моуриньо се окопа и затвори мача.

Снимка 259599

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа; Люк Шоу, Дейли Блинд, Маркос Рохо, Антонио Валенсия; Андер Ерера, Майкъл Карик; Маркъс Рашфорд(81-Джес Лингард), Пол Погба, Хуан Мата(72-Морган Шнайдерлин); Златан Ибрахимивич.
Манчестър Сити: Уилфредо Кабайеро; Гаел Клиши, Николас Отаменди, Венсан Компани(46-Александер Коларов), Пабло Мафео; Нолито (70-Серхио Агуеро), Фернандо, Алекс Серано, Хесус Навас; Лерой Сане(63- Рахим Стърлинг); Келечи Итхеаначо.