Манчестър Юнайтед е новият шампион на Англия! „Червените дяволи" спечели своята 20-а шампионатна титла, след като победиха с  3:0 Астън Вила в последния двубой от 34-ия кръг на Висшата лига. В герой за Юнайтед се превърна Робин Ван Перси, който реализира и трите гола още преди почивката.

На трибуните на „Олд Трафорд" тази вечер бе титулярният капитан на Астън Вила Стилиян Петров, който наскоро обяви, че е на път да се пребори с коварната болест левкемия, която го посече преди няколко месеца.

Благодарение на победата тази вечер преднината на Юнайтед на върха на класирането пред Манчестър Сити набъбна на 16 точки, а „гражданите" могат да вземат максимално 15 в двубоите си до края на сезона в Англия. Трофеят е рекорден 20-и за Манчестър Юнайтед, които увеличиха преднината си пред големия съперник Ливърпул, който остава с 18 титли.

Двубоят на „Олд Трафорд" започна вихрено за новите шампиони, които откриха резултата още във втората минута чрез Ван Перси. С асистенция за попадението се отличи Райън Гигс. Малко по-късно гостите получиха шанс да изравнят, но Кристиан Бентеке направи ужасяваш пропуск.

Още в 13-ата минута преднината на домакините бе удвоена. И този път автор на гола стана Ван Перси, който се разписа с изумителен удар от въздуха, засичайки подаване на Уейн Руни. Изпълнението на холандеца бе повторено около 10 пъти, но със сигурност заслужаваше да бъде показано още толкова, защото РВП безспорно вкара един от головете на сезона.

След малко повече от половин час игра преднината на Ман Юнайтед стана класически, а авторът на новия гол бе добре познат - Робин Ван Перси. Гигс се откъсна отлично, но вместо да шутира от чиста позиция подаде към Ван Перси, който финтира стража на бирмингамци и реализирах своя хеттрик. В този момент на срещата единствената въпросителна бе точно с колко гола домакините ще надвият своя съперник.

След почивката домакините значително намалиха оборотите, като позволиха на съперника на няколко пъти да застраши опасно вратата на Де Хеа. В един момент дори голът за Вила висеше на косъм, но от голлинията изчисти...Робин Ван Перси.

Четвърт час преди края Шинджи Кагава направи изумителен пропуск, след като останал очи в очи с вратаря на съперника, от около 10 метра, стреля високо над вратата. Пропускът обаче по никакъв начин не помрачи настроението на феновете на „червените дяволи", които отдавна бяха започнали да пеят песните на победата. До края на срещата нови попадения нямаше и двубоят приключи при този резултат.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 3:0

1:0 Ван Перси (2')

2:0 Ван Перси (13')

3:0 Ван Перси (33')

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Джоунс, Евънс, Евра, Валенсия, Карик, Кагава, Гигс, Руни (72' Уелбек), Ван Перси

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Флаар, Бенет (80' Кларк), Бейкър, Лоутън, Н'Зобгия (46' Ел Ахмади), Уестууд, Делф, Агбонлахор, Бентеке, Вайман.