Отборът на Манчестър Юн победи Манчестър Сити в градското дерби с 1:0. Голът отбеляза Рууни в 41-ата минута. Португалската звезда на гостите Кристиано Роналдо бе изгонен в 69-ата минута за втори жълт картон.

Срещата започна повече от обещаващо. Положенията се заредиха и пред двете врати. „Червените дяволи" обаче създадоха повече и по - чисти ситуации за гол. С пропуски се отличиха Бербатов, Флетчър и Рууни. Сити от своя страна удари греда в 32-ата минута след удар на Айрланд. Българинът пропусна много добра ситуация. Да Силва центрира, Бербатов се извиси и с глава стреля, но Харт изби в корнер.

„Червените дяволи" успяха да открият резултата в 41-ата минута. След разбъркване топката попадна у Рууни и той на празна врата не сгреши.

През втората част Сити натисна своя противник. Ситуацията за Манчестър Юн се влоши в 69-ата минута след червения картон на Роналдо. Португалецът удари с две ръце центриране на Рафаел Да Силва. Звездата претендираше за сигнал преди стопирането на токата. Съдията Хауард Леб обаче не се трогна и показа втори жълт и следователно червен картон на Роналдо.

След изгонването на португалският халф Сити притисна Юнайтед. Положения обаче изпуснаха Бенджани и Райт Филипс. Драмата в дербито на Манчестър бе пълна в последните секунди на двубоя. В 92-ата минута Компани стреля, но Ван Дер Сар успя да спаси. Последва мълниеносна контраатака. Топката попадна в Рууни, който стреля на празна врата. Точно преди топката да влети в мрежата вратарят за Сити Джо Харт спаси със сетни усилия.

Българският нападател Димитър Бербатов игра до 82-ата минута. Благоевградчанинът бе заменен от Гигс.