Манчестър Юнайтед победи сборен отбор на Малайзия (Малайзия XI) с 2:0 в контрола, играна пред внушителните 100 000 зрители на "Букит Джалил" в столицата Куала Лумпур.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов влезе като резерва за "червените дяволи".

Първият гол в срещата бе отбелязан в 11-ата минута. Фабио центрира отляво, защитата на Малайзия не успя да изчисти топката, тя попадна у Флетчър, който намери италианеца Македа, и последният не сбърка - 1:0.

2 минути по-късно Тошич центрира и отново след грешка на отбраната, Оуен вкара за 2:0. Това бе втори гол в 2 мача за английския нападател, който премина в Юнайтед преди по-малко от месец от Нюкасъл.

В 33-ата минута Оуен бе близо до втория си гол в мача, но топката срещна гредата след удара му. Отлично впечатление през първите 45 минути освен бившия английски национал направиха Македа, Тошич и Еванс.

Втората част започна с атаки към двете врати. Контузия получи младият бразилец Фабио, който бе заменен принудително от Евра. В 61-ата минута на терена се появи и Димитър Бербатов, който замени един от голмайсторите - Майкъл Оуен.

5 минути по-късно Уейн Рууни смени италианеца Федерико Македа. С първото си докосване Рууни бе близо до гола, но шутът му не намери целта.

В 73-ата минута Нани центрира отлично към Бербатов, който стреля с глава, но не затрудни вратаря на Малайзия XI. Юнайтед бяха близо до трети гол в срещата 10 минути преди края, когато изстрел на Андерсон мина на сантиметри от гредата.

В края на срещата отборът на Малайзия можеше да отбележе почетен гол, но Кушчак се намеси подобаващо. Така Юнайтед записа втора победа от 2 изиграни срещи в Азия.

Стартов състав на Манчестър Юнайтед: Бен Фостър; Гари Невил, Уес Браун, Джони Еванс, Фабио Да Силва; Дарън Флетчър, Райън Гигс, Майкъл Карик, Зоран Тошич; Федерико Македа, Майкъл Оуен.

През втората част в игра се появиха: Томас Кушчак, Патрис Евра, Джон О'Шей, Рио Фърдинанд, Нани, Поул Скоулс, Андерсон, Дарън Гибсън; Димитър Бербатов, Уейн Рууни,