Манчестър Сити записа трудна победа като гост на Кристъл Палас. "Гражданите" се наложиха с 2:1 като гост на "орлите".

В герой за Ман Сити се превърна Яя Туре, който се завърна в състава след като не бе играл от началото на сезона. Звездата бе в обтегнати отношения с мениджъра Хосеп Гуардиола, но изглежда вече двете страни са преодолели различията.

Първото попадение в срещата падна в 39-ата минута, когато Яя Туре размени пасове с Нолито в наказателното поле, след което стреля и реализира, с помощта и на рикошет.

В 66-ата минута Палас изравни, след като секунди по-рано удар на Агуеро бе спасен от Хенеси, а след това и топката бе избита от Уорд от голлинията. Малко след това резервата Конър Уикъм преодоля Сабалета и стреля отлично, за да вкара.

Седем минути преди края, Туре отново бе герой. Играчите на Палас не реагираха добре след корнер и халфът успя да стигне пръв до топката и с остър удар от границата на вратарското поле я прати в мрежата и донесе успеха за крайното 1:2.

След този мач Ман Сити е на 2-ото място с равно точки с Ливърпул. "Орлите" пък са 16-ти.