Астън Вила пропусна да добави изключително важни три точки към своя актив, завършвайки при драматично 3:3 на "Гудисън Парк" в Ливърпул.

Борещият се за оцеляване тим на Стилиян Петров изигра отличен мач като гост на Евертън, който е един от най-силно представящите се отбори през този сезон и заема пета позиция във временното класиране.

Вила на два пъти повеждаше, а 20 минути преди края водеше с 3:1, но два гола на Маруан Фелайни спаси точката за "карамелите". Решителният трети изравнителен гол пък падна в продължението на двубоя.

Преди това Бентеке откри за Вила още във 2-рата минута, но Аничебе изравни в 21-ата. Отново Бентеке направи 3:1 в 61-ата, за да дойде момента на Фелайни и частичния обрат на футболистите на Дейвид Мойс.

Така Астън Вила пропусна чудесна възможност да откъсне от дъното и остава на предпоследна позиция с 21 точки, докато Евертън запазва петото си място с 42 точки, колкото и четвъртия Тотнъм, но с мач повече от "шпорите".

При равенство 2:2 завърши и друго дерби от долната част на таблицата между Уигън и Саутхямптън. Уигън е 18-ти с 21 точки, докато "светците" са 16-ти с 24 пункта.

В останалите два мача от днешния ден Рединг се наложи с 2:1 у дома над Съндърланд, а Уест Хям надви Суонси с 1:0.