Отборът на Тотнъм записа втори неубедителен двубой във Висшата лига под ръководството на Андре Вилаш-Боаш. След като миналата седмица загубиха с 1:2 визитата си на Нюкасъл, този уикенд „шпорите" не успяха да победят у дома Уест Бромич Албиън - 1:1.

След нулевото първо полувреме домакините откриха резултата чрез Беноа Асу-Екото в 74-ата минута. В добавеното време на двубоя обаче Морисън смълча трибуните на „Уайт Харт Лейн", след като се разписа за крайното 1:1.

Така след 2 изиграни двубоя Тотнъм има на сметката си само 1 точка, което едва ли радва особено много иначе амбициозните и претенциозни собственици на клуба.

За разлика от Тотнъм, проблеми на старта във Висшата лига няма Евертън. След като миналия уикенд треснаха Юнайтед на „Гудисън", днес „карамелите" разбиха с 3:1 като гост Астън Вила. Пиенаар, Фелайни и Йелавац се разписаха още до почивката, а през второто полувреме бирмингамци стигнаха до почетен гол чрез Ел Ахмади.

Ди Санта и Аруна Коне пък донесоха успеха на Уигън с 2:0 като гост над новака Саутхемптън.