Отборът на Ливърпул се класира за четвъртия кръг от турнира за ФА Къп.

"Червените" от града на Бийтълс се наложиха над скромния си опонент Екзитър с повече от категоричното 3:0 и продължават в следващата фаза от надпреварата.

Попаденията за победителите реализираха Алън, Оджо и Тейшейра. Първият гол бе отбелязан през откриващата част от мача, а останалите два бяха вкарани през второто му полувреме.

Абсолютната доминация на домакините на терена сякаш бе в известна степен невероятна, но не заради липсата на класа в тима на Ливърпул, а заради онова 2:2 от преди 12 дни, в първия мач от тази фаза, наложил днешното преиграване.

Тогава Синклеър и Смит вкарваха "догонващите" голове за Ливърпул, след като на два пъти съставът се оказваше в ролята на изоставащ в резултата.

Днес нищо подобно не се случи, като "Анфийлд" вреше и кипеше, а любимците на феновете редуваха гол след гол.

Алън даде предимство на домакините още в 10-ата минута, след асистенция на Смит.

Всичко бе окончателно решено в заключителните минути от двубоя, като 15-ина преди последния сигнал Оджо превърна пас на Айб в попадение за 2:0, а крайното 3:0 оформи Жоао Карлос Тейшейра, записал името си в голмайсторската листа 8 минути преди края.

Така Ливърпул стана поредният тим, осигурил си участие в четвъртия кръг от тазгодишното издание на турнира.