Евертън победи Кристъл Палас с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Точни за "карамелите" бяха Бернард (18), Ричарлисон (58) и Доминик Калвърт-Люин (88). За "орлите" се разписа Кристиян Бентеке в 51-ата минута.

Евертън излезе напред в резултата в 18-ата минута, когато Бернард засече от воле центриране отдясно на Уолкът.

В началото на втората част Палас изравни. Заха намери Бентеке, който навлезе в наказателното поле отдясно. Белгийският нападател отправи удар, който мина през плонжа на Пикфорд за 1:1.

В 58-ата минута "карамелите" върнаха аванса си след отлична солова акция на Ричарлисон, завършила с удар в десния ъгъл.

Крайният резултат оформи Калвърт-Люин. Кийн стреля с глава след центриране от корнер, топката срещна гредата, а нападателят не сбърка при добавката.

Така Евертън продъжли отличното си представяне при Карло Анчелоти и излезе на седмо място с 36 точки. Палас е 14-и с шест точки по-малко.