Възходът на Арсенал продължава с пълна сила и след паузата за националните отбори. В първа среща от 12-ия кръг, момчетата на Арсен Венгер се наложиха с 2:1 като гост на Норич, като по този начин регистрираха 5-а поредна победа в Премиърлийг. В герой за Арсенал и в този мач се превърна Робин Ван Перси, който вкара и двата гола за столичани.

Благодарение на победата Арсенал събра на сметката си 22 точки, колкото има и четвъртият в класирането Челси.

Двубоят започна фантастично за Арсенал и още в 5-ата минута Ван Перси отправи силен диагонален удар, който мина на сантиметри от десния страничен стълб на Руди. 5 минути по-късно нова добра атака на лондончани като по чудо не завърши с гол. Тио Уолкът получи добър в пас в полето от Жервиньо и отправи техничен прехвърлящ удар, но от голлинията Мартин изби в корнер.

Малко изненадващо домакините откриха резултата в 16-ата минута. С основна заслуга за попадението бе германският национал Пер Мертезакер, който допусна елементарна грешка и позволи на Морисън да му вземе топката. Останал очи в очи с Счезни, футболистът на Норич не сгреши - 1:0.

В средата на първата Жервиньо бе изведен сам срещу стража на Норич, но не успя да го преодолее. Невероятен пропуск на тъмнокожия футболист.

Все пак логичното се случи в 26-ата минута, когато Ван Перси се оказа на точното място и засече центриране по земя на Уолкът - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

Още в началото на второто Жервиньо получи пореден шанс. Нападателят отново бе изведен сам срещу вратаря на Норич, но и този път не успя да го преодолее. В 59-ата минута Арсенал стигна до втория и победен гол.

Защитникът на Норич Мартин сгреши фатално при изнасянето на топката и позволи на гостите да направят светкавична контраатака, която бе майсторски завършена от Ван Перси - 1:2.

До края на срещата нови голове не паднаха и Арсенал се поздрави заслужено с трите точки.

НОРИЧ - АРСЕНАЛ 1:2

1:0 Морисън (16')

1:1 Ван Перси (26')

1:2 Ван Перси (59')

НОРИЧ: Руди, Мартин, Барнет, Търни, Ноутън, Джонсън, Крофтс, Пилкингтън (82' Джаксън), Хуулън (68' Холт), Фокс (46' Бенет), Морисън

АРСЕНАЛ: Счезни, Мертезакер, Фермален, Кошиелни, Сантош, Артета, Уолкът (92' Джуру), Рамзи, Сонг, Ван Перси, Жервиньо (77' Бенаюн)

Главен съдия: Фил Дауд