Отборите на Уулвърхямптън и Нюкасъл не се победиха в последен мач от 26-ия кръг във Висшата лига. Срещата на "Молиню" завърши при драматично реми 1:1. Равенството може да бъде окачествено по този начин поради факта, че бе оформено в последната възможна секунда на футболната битка.

По този начин "свраките" на Рафа Бенитес изпуснаха уникалната възможност леко да се дистанцират от борбата за спасение. Точката ги остави на 16-та позиция с 25 точки. Уулвърхямптън пък продължи добрата си серия и вече няма поражение в четири поредни срещи.

Първото попадение в срещата реализира Хейдън от гостите в 56-ата минута. Халфът получи пас в коридор от Фабиан Шер и с шут в близкия ъгъл донякъде сюрпризира решилия до покрие своя далечен такъв Руй Патрисио.

Снимка 405912

Общо взето, "джордитата" имаха доста труден мач на "Молиню", в 90% от който се защитаваха дълбоко в своята половина. Нов голям двубой за тях изигра словашкият им вратар Мартин Дубравка, който на няколко пъти впечатли с наглед невъзможни спасявания. Той се намеси решително при удари на Диого Жота, Раул Хименес и Джони Кастро.

Веднъж и реферът Греъм Скот не уважи претенции на Уулвс за дузпа, което допълнително ядоса техният мениджър Нуно Еспирито Санто.

Дори и Дубравка обаче бе безпомощен в 5-ата минута от даденото продължение. Словакът загуби спора за центрирана топка със снажния Боли и само видя как бранителят я забива в мрежата за крайното 1:1.

В следващия кръг "вълците" гостуват на Борнемут, докато Нюкасъл приема последния в таблицата Хъдърсфийлд.