Челси отново допусна грешна стъпка във Висшата лига. "Сините" направиха 0:0 като гост Уулвъртехмптън.

Така тимът на Томас Тухел вече изостава на шест точки от лидера Манчестър Сити, който записа безпроблемна победа над Нюкасъл с 4:0.

Челси имаше огромни проблеми преди мача заради  7 заразени играчи, така че мениджърът на отбора трябваше да импровизира при гостуването на "вълците".

Домакините започнаха по-добре и четвърт час след началото на мача реализираха гол чрез Поденс, но той бе отменен поради засада в хода на атаката на Раул Хименес.

Тотнъм - Ливърпул, развой на срещата по минути

Мачът е от 18:30 часа

В 22-ата минута Н'Голо Канте спря подадена топка за Поденс с ръка, а французинът беше последен в защитата и не позволи на нападателя да продължи нападението. еферът Дейвид Куут обаче замълча.

След почивката футболистите на Бруно Лаже действаха отлично в отбрана и почти не позволиха на съперника си да ги затрудни. Най-добрата възможност за гостите бе в 78-ата минута. Алонсо изведе Пулишич в пеналта, американецът стреля в далечния ъгъл, но Жозе Са спаси с една ръка.

След равенството "сините" имат само една победа в последните четири мача във Висшата лига.