Отборът на Тотнъм пропиля изключителен шанс да се намеси по-сериозно в битката за титлата. Селекцията на Маурисио Почетино се издъни в неподходящ момент, падайки изненадващо у дома с 1:3 от Уулвърхямптън.

Лондончани стартираха мощно и до почивката водеха с 1:0 след гол на Хари Кейн. Всичко обаче се промени след паузата, когато "шпорите" бяха скандално пасивни и допуснаха цели три попадения във вратата си. В герои за "вълците" на Нуно Еспирито Санто се превърнаха Боли, Хименес и Елдер Коща.

Снимка 397683

Източник: EPA/БГНЕС

Тотнъм изобщо не си губи времето и още от първия съдийски сигнал подложи "вълците" на своя атакуващ футбол. Това не бе никак добра новина за Руй Патрисио, който веднъж изгледа как топката премина опасно близо покрай неговата греда след удар на Сон, а малко по-късно с блестяща намеса стопира голов шут на Ериксен.

Брайтън удари Евертън, Фулъм най-накрая победи (РЕЗУЛТАТИ)

Кардиф изненада Лестър като гост

Нямаше какво да спре магията на Хари Кейн в 22-ата минута. Английската звезда матира съперника с много тежък шут зад границата на наказателното поле.

Снимка 397684

В 29-ата минута Хьон-Мин Сон преодоля съперник и се впусна към границата на наказателното поле, след което се нагласи и отправи страхотен удар, преминал обаче на косъм от лявата греда.

След паузата Тотнъм "дръпна" ръчната спирачка и тотално абдикира от контрола над този двубой.

От това се възползваха гостите, които стигнаха до равенството в 72-ата минута. Всичко стана след изпълнение на корнер, при което Боли се оказа най-съобразителен и отблизо не остави шанс на Юго Лорис.

Сякаш дори и това не стресна "шпорите", които продължиха доста лежерничко да търсят победния гол. Така се стигна до 83-ата минута, когато домакините бяха шокирани с втори гол. Мексиканският стрелец Раул Хименес стреля слабо, но точно по тревата и коженото кълбо се оплете в мрежата на столичани, за да осъществи пълня обрат в полза на Уулвс.

Снимка 397685

Но това не беше всичко от славната вечер на "вълците". Елдер Коща фиксира крайното 1:3 за гостите, след като бе изведен зад гърба на отбраната от Дохърти и с лекота матира пробвалия се да го пресече Юго Лорис.

ТОТНЪМ - УУЛВЪРХЯМПТЪН 1:3

1:0 Кейн (22"), 1:1 Боли (72"), 1:2 Хименес (84"), 1:3 Коща (87")

СТАДИОН: "Уембли"

СЪДИЯ: Стюърт Атуъл

ТОТНЪМ: Лорис, Дейвис, Алдервейрелд, Санчес, Трипиър, Али, Сисоко, Ериксен, Кейн, Сон, Уинкс (резерви: Газанига, Фойт, Лукас, Н"Коду, Роуз, Скип, Уолкър-Питърс)

УУЛВС: Патрисио, Бенет, Коуди, Боли, Дохърти, Дендонкер, Невеш, Джони, Кавалейро, Траоре, Хименес (резерви: Руди, Бонатини, Коща, Гибс-Уайт, Моутиньо, Саис, Винагре)