Уулвърхемптън победи Челси в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Битката между двата състава на стадион "Молиню" завърши при резултат 2:1.

Точен за гостите бе Рубен Лофтъс-Чийк, докато за домакините се разписаха Хименес и Жота.

Челси изостана от лидера Манчестър Сити, а днес допусна разликата да се увеличи. Нещо повече - отборът бе изместен от градския си съперник Тотнъм в класирането. "Шпорите" спечелиха срещата си от кръга, като с попадения на Кейн, Моура и Сон надиграха Саутхемптън с 3:1. Така те са трети във временното подреждане, с две точки повече от Челси.

Снимка 340993

Лондончани направиха равен с Евертън и загубиха от Тотнъм преди да победят Фулъм и се надяваха, че с успеха над "котиджърс" ще започнат успешна поредица. Това обаче не се случи.

Нищо не предвещаваше подобно развитие на ситуацията тази вечер, като след 18 минути игра Рубен Лофтъс-Чийк даде преднина на гостите в мача, отбелязвайки поредния си гол за сезона.

Рубен Лофтъс-Чийк със сигурност няма да напусне Челси през зимата

Лофтъс-Чийк със сигурност няма да напусне Челси през зимата

"Той е много важен за нас"

През втората част обаче домакините вдигнаха неимоверно оборотите и в 59-ата минута Хименес върна тима си в срещата с попадение за 1:1.

Крайното 2:1 бе оформено от Диого Жота, само няколко минути по-късно.

Така новаците в Лигата доказаха, че с тях шега не бива и по всичко личи, че ще се опитат да направят така, че това да е стартът на поредната им солидна серия в настоящата кампания на Острова.

Отборът се изкачи до 12-ата позиция в таблицата.