Шампионът на Англия - Лестър записа третата си поредна победа в английската Висша лига.

"Лисиците" се наложиха над стабилния по традиция домакин Уест Хем, далеч от своя "Кинг Пауър".

Подопечните на Крейг Шекспир триумфираха с драматичното 3:2, като в нито един момент не изпуснаха предимството си в резултата, но и съперникът им не изглеждаше съвсем готов да се предаде лесно.

Снимка 284128

Точни за победителите бяха Марез, Хут и Варди. За столичани се разписаха Ланзини и Аю.

"Сините" контролираха двубоя, като налагаха на пръв поглед невъзможно за наваксване от опонента си темпо на игра.

Резултатът беше открит в 5-ата минута, а до края на 7-ата вече бе 2:0 в полза на гостуващия състав.

Марез даде преднина на Лестър, а само две атаки след това и Хут се разписа във вратата на Уест Хем.

Снимка 284127

До почивката паднаха нови две попадения, като Ланзини пробва да възстанови шансовете на тима си за нещо повече в този двубой, но Варди върна двата гола аванс за Лестър за 3:1, с гол в 39-ата минута на мача.

Крайното 3:2 оформи Аю, разписал се след 63 минути игра.

Така Лестър продължава уверено да крачи напред в Лигата, заемайки вече 14-ата позиция в нея. Уест Хем остава под номер 11.