Отборът на Уотфорд затвърди отличния си старт във Висшата лига. Лондончани вече са 2 от 2, след като този следобед спечелиха с 3:1 визитата си на Бърнли. Момчетата на Хави Гарсия демонстрираха печеливш и атакуващ футбол, който ги дари с триумфа на наглед негостоприемно място за гостувания като "Търф Мор".

Манчестър Сити победи Хъдърсфийлд с 6:1

Сити писа 6 на Хъдърсфийлд, вратарят на "гражданите" с асистенция

Кун с хеттрик

Всичко за "стършелите" започна идеално, след като Грей се разписа още в третата минута. Нападателят засече без подготовка пас на своя колега в предни позиции Трой Дийни и доста нестандартно матира Джо Харт за 0:1.

Паритетът обаче бързо бе възстановен, след като в ответната атака Бърнли изравни. Любимецът на местните фенове - Джеймс Траковски се ориентира най-добре при корнер и с глава направи 1:1.

Уотфорд нанесе своя удар в началото на втората част, когато в рамките на 180-секунди, столичани си подсигуриха трите точки. Първо гол отбеляза капитанът Дийни, а малко по-късно Хюз препарира Харт с удар извън наказателното поле.

Така любимият отбор на световния шампион по бокс - Антъни Джошуа събра актив от 6 точки , с който временно заема третата позиция. Бърнли е на 14-то място с равен и загуба. В следващия кръг Уотфорд приема градския съперник Кристъл Палас, докато "виненочервените" гостуват на Фулъм