Манчестър Сити постигна очаквана победа срещу Хъдърсфийлд в среща от 2-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Етихад" приключи при категоричното 6:1 в полза на домакините.

Точни за тях бяха Жезус, Силва и на три пъти Серхио Агуеро, като Конголо си вкара и автогол.

Снимка 373963

Повече от любопитно за отбелязване бе това, че официално като асистент за първото попадение в мача - на Кун, бе записан вратарят на "гражданите" Едерсон. Именно след негов пас Агуеро откри резултата. Това се случи след точно 25 минути игра.

Иначе стартът бе изцяло в полза на манчестърци, като бе въпрос на време да се стигне до първи гол.

Гостите опитаха да покажат умения, но бързите попадения на "небесносините" прекратиха тези им амбиции още в зародиш.

Още до края на първата част вече бяха реализирани 4 попадения - три за домакините и едно за гостуващия отбор.

Снимка 373966

След първата успешна атака на Сити и даването на верния тон от Кун, в 31-ата минута и Габриел Жезус порази съперниковата врата. Още 4 минути след това отново Агуеро покачи на 3:0, преди Станкович да съхрани честта на гостите, вкарвайки почетния гол в тяхна полза.

Снимка 373965

След почивката нищо на терена не се промени съществено, като се стигна до ново попадение за Сити, като този път в прегръдките на съотборниците си бе Давид Силва.

5:1 направи Серхио Агуеро, разписал се за своя хеттрик 15 минути преди последния съдийски сигнал, а крайното 6:1 бе оформено от Конголо, пратил топката в собствената си врата.

Снимка 373962

Така "гражданите" се присъединяват към отборите с пълен точков актив в челото на класирането. За Хъдърсфийлд загубата бе втора поредна.

Пеп Гуардиола не можа да разчита на една от големите си звезди днес - Кевин де Бройне. Той получи тежка контузия в коляното и ще отсъства от терените за три месеца.