Отборът на Лийдс регистрира една от най-важните си победа през кампанията в Премиър лийг. Макар и да не са много, триумф №8 за йоркширци може да се окаже решаващ за тяхното спасение. В съботния следобед селекцията на Джеси Марш спечели ключовото си гостуване на предпоследния Уотфорд с 3:0.

Юнайтед напомниха за своята атакуваща мощ и не оставиха никакъв шанс на "стършелите", за които това бе четвърто поражение в последните пет мача. Така задачата на ветерана Рой Ходжсън да спаси тима става сложна, тъй като 17-ият Евертън е на шест точки дистанция и мач по-малко.

Снимка 570038

Лийдс пък вече събра 33 точки и гледа малко по-спокойно от своето 16-то място.

Първото полувреме завърши с гол преднина за гостите, след като желаният от Барселона Рафиня се разписа за 0:1 след асистенция на Дан Джеймс. Бързите офанзивни действия на йоркширци отново дадоха ефект чак в 73-ата, когато отбеляза Родриго. Улисани в търсене на чудодеен обрат, домакините инкасираха и гол №3 в своята мрежа. Точка на спора сложи Джак Харисън в 85-ата.

Челси победи Саутхемптън с 6:0 във Висшата лига

Лъч "синя" светлина: Челси размаза "светците" и се върна на победния път