Челси записа разгромна победа в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. "Сините" се наложиха като гост на Саутхемптън с 6:0.

По този начин лондончани, които в последно време изживяват доста тежък период покрай мерките около Роман Абрамович и продажбата, успяха да се върнат на победния път.

В миналия кръг те загубиха от Брентфорд с 1:4, а през миналата седмица записаха поражение с 1:3 от Реал в Шампионска лига.

Снимка 570047

С този успех, тимът на Томас Тухел е на 3-ото място с 62 точки. Саутхемптън пък е на 13-ата позиция с 36 точки.

Удължиха крайния срок за продажбата на Челси

Вижте подробности

Срещата започна ударно за Челси. Тимо Вернер заби на два пъти греда в началните минути. В 8-ата минута резултатът бе открит. Мейсън Маунт подаде към Маркос Алонсо, който не сгреши за 0:1.

В 16-ата минута Маунт този път сам успя да се разпише, за да удвои. В 21-ата минута Вернер също записа името си сред голмайсторите, а малко по-късно заби трета греда в мача. Половин час след началото, Челси вече водеше с 0:4 след попадение на Хаверц.

"Сините" нямаха никаква милост към "светците" и през втората част. Четири минути след подновяването на играта Вернер засече отбита топка, за да вкара нов гол. В 54-ата минута Маунт оформи крайното 0:6.