Отборите на Саутхемптън и Челси впечатлиха феновете в Англия с драматична битка помежду си от 27-ия кръг на английската Висша лига.

Спорът между двете единайсеторки на "Сейнт Мери" завърши при резултат 2:1 в полза на гостите, които стигнаха до пълния обрат, въпреки че губеха с 0:1.

Точен за домакините бе Шейн Лонг. За лондончани, не и без известна доза късмет, се разписа Франсеск Фабрегас, а Иванович прати съперника в нокаут минута преди края.

Така във временното класиране на английското футболно първенство, Челси се изкачва до 10-ата позиция, докато "светците" остават 7-и.

През първите 45 минути на днешния мач Саутхемптън владееше случващото се на терена, но така и не успяваше да материализира шансовете, откриващи се пред състезателите на тима.

На няколко пъти Остин се оказваше в изгодни за отбелязване позиции, но не бе точен при изстрелите си.

В самия край на полувремето резултатът все пак бе открит, като усилията на домакините постигнаха търсения ефект.

Това се случи след невъобразима грешка на Рахман, който изведе Лонг очи в очи с Куртоа, като за намиращия се в добра форма футболист на "светците" не остана нищо друго, освен по елегантен начин да прехвърли вратаря на гостите за 1:0.

Равенството бе възстановено, в следствие на засиления натиск на гостуващия тим през вторите 45 минути.

Челси стигна до важния за отбора изравнителен гол 15 минути преди последния съдийски сигнал, когато Фабрегас понечи да центрира, но опитът му за подаване не бе разчетен от Форстър и топката влетя в мрежата за 1:1.

Крайното 1:2 оформи Бранислав Иванович, засекъл центриране на Вилиан от корнер в 89-ата минута на мача.