Уигън ще играе във Висшата лига и през следващия сезон. Латикс, които бяха предпоследни преди последния кръг, победиха като гости Стоук Сити с 1:0 и по този начин завършиха над чертата.

Благоприятното развитие на нещата в мачовете на другите конкуренти за оцеляване пък означаваше, че задачата на Роберто Мартинес и ко е изпълнена успешно. Безценният гол падна в 78-ата минута и бе дело на Уго Родайега, който засече подаване на Чарлс Н'Зогбия.

Много интересен бе и двубоят между Уулвърхемптън и Блекбърн. Роувърс спечелиха с 3:2, от което доволни могат да бъдат и двата отбора, тъй като този резултат ги остави в елита.

Робъртс, Емертън и Хойлет дадоха класическа преднина за гостите още преди почивката. „Вълците" обаче видяха, че работата отива към изпадане и се стегнаха през второто полувреме.

О'Хара и Хънт успяха да докарат нещата до 2:3, което щеше да остави Уулвс във Висшата лига, дори и Бирмингам да не бе загубил от Тотнъм.

Изпадналият още в миналия кръг Уест Хем падна с 0:3 в последния си мач в елита. Нюкасъл и Уест Бромич пък завършиха наравно 3:3, като интересното е, че свраките водеха с 3:0 до 62-ата минута.