Уест Хям победи Саутхямптън с 1:0 като гост и даде шанс на своя мениджър Мануел Пелгрини да не бъде уволнен. Решаващият гол отбеляза Себастиан Але в 37-ата минута.

Шефилд Юнайтед победи Астън Вила и наближава зона Шампионска лига

Джон Флек вкара и двата гола, Грийлиш изпусна дузпа за гостите

Наставникът на домакините Ралф Хазенхютъл заложи на същия състав, както и в мача с Нюкасъл.

Още във втората минута Деклан Райс вкара с глава за "чуковете", но голът бепе отменен заради засада. Гостите играеха по-добре през първата част. В 26-ата минута те можеха да получат дузпа. Бертранд избута в гръб Але и в същото време Беднарек повали Антонио. От ВАР прегледаха ситуацията, но нарушение не беше отсъдено.

В 37-ата минута Пабло Форналс свали с глава центриране на Снодграс и Але стреля, топката се отклони от гредата и влезе във вратата за 0:1.

В началото на втората част Маккарти изби страхотен удар Форналс. В 52-рата минута Михаил Антонио се пребори последователно с двамата централни бранители на домакините, след което стреля точно в ъгъла. Повторенията обаче доказаха, че топката е докоснала ръката на Анотонио и след намесата на ВАР и този гол бе отменен.

В 70-ата минута страхотен изстрел на Дани Ингс срещна напречната греда, а след това Лонг не успя да с добавката. Две минути след това нов удар на Ингс рикошира в десния страничен стълб. В тази ситуация спорно беше маркирана и засада.