Отборите на Нюкасъл и Уест Хям сътвориха голово шоу в ранния неделен двубой от програмата на първия кръг във Висшата лига. Победител в "надстрелването" на "Сейнт Джеймс Парк" се оказаха гостите от Лондон, които триумфираха с 4:2.

Селекцията на Дейвид Мойс постигна трите точки по многозначителен начин, след като осъществи страхотен обрат до почивката.

Ливърпул победи Норич с 3:0 във Висшата лига

Мохамед Салах вдъхнови Ливърпул за отлично начало на сезона

Отчете се с две асистенции и попадение

Началото бе за "джордитата", които откриха чрез своята звезда в атака Калъм Уилсън. Четвърт час по-късно Кресуел съумя да възстанови паритета. До паузата обаче Нюкасъл отново се сдоби с преднината, като този път Мърфи се разписа след пас на Ричи.

Снимка 543265

През втората част "чуковете" бяха респектиращи в офанзивен план и в 53-ата отново изравниха. Антонио предостави чудесна топка за Банрама, който нямаше как да сбърка с глава пред опразнената врата.

Лестър победи Уулвърхямптън с 1:0 във Висшата лига

"Лисицата" Варди остави "вълците" без плячка

Лестър с минимален успех над Уулвс

В 62-ата минута Джейкъб Мърфи препъна съперник в наказателното поле и реферът Мартин Аткинсън се нуждаеше от подкрепата на ВАР, за да отсъди дузпа в полза на Уест Хям. Наказателният удар на Антонио бе отразен от Уудман, но на точната позиция за добавка бе застанал Томаш Сучек.

Тоталният шок за "свраките" настъпи пет минути по-късно, когато Бенрама върна жеста на Антонио, а той с прецизен, до най-малката подробност, удар не остави шанс на Уудман за крайното 2:4.

Челси победи Кристъл Палас с 3:0 във Висшата лига

Супершампионът на Европа тръгна мощно и в Премиър лийг

"Стамфорд Бридж" остана доволен от продукцията на своите любимци

В следващия кръг Уест Хям приема у дома Лестър. Нюкасъл гостува на Астън Вила.

НЮКАСЪЛ - УЕСТ ХЯМ 2:4

1:0 Уилсън (5"), 1:1 Кресуел (18"), 2:1 Мърфи (40"), 2:2 Бенрама (53"), 2:3 Сучек (63"), 2:4 Антонио (66")