Ливърпул започна по убедителен начин сезона във Висшата лига. Мърсисайдци се наложиха с 3:0 като гост на Норич. Попаденията за тима на Юрген Клоп станаха дело на Жота, Фирмино след асистенции на Салах, а нападателят реаизира последния гол.

Ливърпул изцяло владееше инициативата и съвсем заслужено се поздрави с успеха, а "канарчетата" не успяха да им се противопоставят по никакъв начин.

Първото попадение падна в 26-ата минута, когато Мохамед Салах пусна към Диого Жота, който стреля ниско отблизо в мрежата, оставяйки вратаря безпомощен.

Клоп за конкурентите: Те нямат ограничения, Ливърпул има

"Харчим това, което печелим"

През втората част гостите продължиха да доминират.

В 65-ата минутам Роберто Фирмино достигна до прецизно подаване дълбоко в наказателното поле, пратено от Мохамед Салах, и преодоля вратаря с удар в средата на мрежата, правейки резултата 0:2.

В 74-ата минута след двете асистенции, най-после и Мохамед Салах записа името си сред голмайсторите след като засече от корнер за крайното 0:3.

В следващия кръг Ливърпул приема Бърнли, а Норич има трудно гостуване на Манчестър Сити.