Дни, след като спечели Суперкупата на Европа, отборът на Челси имаше поводи за радост и във Висшата лига. Селекцията на Томас Тухел не показа признаци на умора и стартира новия сезон с разгром над градския съперник Кристъл Палас 3:0.

Брентфорд победи Арсенал с 2:0 в първия кръг на Висшата лига

Новакът Брентфорд победи Арсенал на старта на Висшата лига

"Пчеличките" ожилиха сериозно "артилеристите"

"Сините" нямаха проблем с отбелязването на голове въпреки отсъствието на Ромелу Лукаку. Белгиецът тепърва ще навлиза в необходимия ритъм, за да дебютира повторно за клуба от "Стамфорд Бридж".

Снимка 543125

Източник: EPA/БГНЕС

Резултатът беше открит в 25-ата минута с феноменално изпълнение на фаул от Марко Алонсо. Испанецът матира своя сънародник Гуаита с красив изстрел над изградената от него стена.

Пет минути преди почивката, преднината на "сините" беше удвоена. Мейсън Маунт проби по фланга, след което пробва остър пас за Вернер. Вратарят на Палас изби, но право в обсега на дебнещия Пулишич, който не сгреши от няколко метра.

Възпитаниците на Патрик Виейра явно не си взеха поука от случващото се и малко след старта на второто полувреме инкасираха нов гол. Тийнейджърът Чалабоа буквално не повярва какво се случва, след като отбеляза дебютния си гол в професионалния футбол. Защитникът напредна с топка в крака и шутира от средна дистанция, запращайки кълбото право в долния десен ъгъл на "орлите".