Отборът на Уест Хем направи важна крачка в борбата за оцеляване в английската Висша лига. В първи мач от 34-ия кръг, "чуковете" се наложиха с 1:0 над Съндърланд. Точен за лондончани бе Илан в началото на второто полувреме. В същото време Бърнли победи като гост с 4:1 Хъл Сити, като по този начин направи подарък на Уест Хем.

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, през които домакините бяха по-активни. Момчетата на Джанфранко Дзола обаче така и не успяха да се справят с отлично организираната игра отбрана на гостите.

Най-спорното положение преди почивката дойде след игра с ръка на Крейг Гордън извън наказателното поле. Арбитърът Джоунс отсъди фаул и след консултация с помощника си показа само жълт картон на стража.

Второто полувреме започна страхотно за Уест Хем. В 51-ата минута домакините откриха резултата чрез Илан, който получи страхотна топка от партньора си в атака Коул. Малко по-късно Дарън Бент можеше да изравни резултата, но се подхлъзна в най-неподходящия момент, след като бе изведен на стрелкова позиция.

В заключителните минути "черните котки" опитаха да стигнат поне до точка, но ударите на Хендерсон и резервата Зенден не затрудниха национала Грийн.
Благодарение на успеха "чуковете" се изкачиха на 16-а позиция в класирането, на 4 точки над опасната зона.

УЕСТ ХЕМ - СЪНДЪРЛАНД 1:0

1:0 Илан (51')

УЕСТ ХЕМ: Грийн, Ъпсън, Спектър, Фубер, Да Коща, Ковач, Нобъл, Бехрами, Станислас (74' Франко), Илан (90' Дапрела), Коул

СЪНДЪРЛАНД: Гордън, Търнър, Фърдинанд, Да Силва (88' Бенжани), Малбранк (72' Зенден), Ричардсън, Хендерсон, Мейлър (63' Джоунс), Кетърмоул, Кембъл, Бент

Стадион: "Ъптън парк"
Зрители: 34 685
Главен съдия: Джоунс