Уест Хем победи Манчестър Юнайтед с 2:0 у дома в мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Точни за "чуковете" бяха Андрий Ярмоленко (44) и Аарън Кресуел (84).

Така лондончани се изкачиха до 4-тото място във временното класиране с 11 точки, докато "червените дяволи" са с три по-малко в средата на класирането.

В началните минути домакините владееха инициативата, но опасности пред Де Хеа нямаше. В 36-ата минута испанският вратар улови удар на Нобъл от въздуха.

Към края на полувремето "чуковете" опитаха натиск, който даде резултат. Андерсон със страхотен пас разсече отбраната и намери Андрий Ярмоленко, който вкара за 1:0.

Снимка 444025

Източник: Twitter

В 48-ата минута Перейра намери Мата на далечната греда, но халфът от няколко метра не успя да уцели опразнената врата.

В 62-ата минута Де Хеа спаси отбора си от втори гол, избивайки удар на Андерсон. Шест минути по-късно Фабиански се намеси решително, след като изби удат с глава на Магуайър след корнер.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Аарън Кресуел изпълни отлично пряк свободен удар и вкара за крайното 2:0.

Патрис Евра: Хората говорят за Манчестър Юнайтед все едно е нищо