Уест Хем и Евертън не можаха да се победят в поредния мач от кръга във Висшата лига. По този начин "чуковете" не можаха да се отделят от зоната на изпадащите в класирането. Мачът започна по-силно за домакините от Уест Хем, но на няколко пъти пропуснаха да вкарат.

Все пак, още в 16-ата минута домакините успяха да поведат. Хибърт си вкара автогол след удар на Ковач и неуспешно изчистване на топката. След тази ситуация обаче гостите се активизираха и имаха по-добрите ситуации за гол. Тим Кейхил пропусна една ситуация за гол.

Голът обаче не закъсня. В 42-ата минута Кейхил намери Шеймъс Коулмън непокрит отдясно в наказателното поле и младият ирландец с едно докосване преодоля Грийн за 1:1. До края на мача обаче сериозни ситуации липсваха и мачът завърши при този резултат.