Уест Хeм се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата, след като отборът воден от Дейвид Мойс победи Арсенал с 3:1. Срещата бе първа за бившия капитан на "чуковете" Деклан Райс на "Лондон Стейдиъм". Той влезе като резерва през второто полувреме и бе посрещнат с аплодисменти.

В 16-ата минута Уест Хем поведе. След ъглов удар Бен Уайт отклони топката към собствената си врата, като при резултат 1:0 завърши и първото полувреме.

Домакините започнаха вихрено втората част и секунди след почивката бе близо до гол. Прекрасен пробив на Пакета завърши с подаване към Боуен. Рамсдейл обаче направи страхотно спасяване. Вратарят на "топчиите" обаче нямаше какво да направи малко по-късно, когато Кудус го преодоля с нисък удар.

Артета започна да прави смени и да пуска основните си играчи. На терена се появи бившият капитан на "чуковете" Деклан Райс. Той бе посрещнат с аплодисменти от "Лондон Стейдиъм". Малко след включването му обаче домакините стигнаха до трети гол и до голяма степен сложиха край на интригата. Удар на Боуен от границата на наказателното поле се отклони в Кивиор и не остави шансове на Рамсдейл.

Почетният гол за Арсенал бе дело на влезлия като резерва Йодегор в добавеното време на срещата.

Уест Хем - Евертън 0:1 в мач от Висшата лига