Отборът на Олдъм Атлетик хвърли бомбата в четвъртия кръг на ФА Къп, изхвърляйки от най-стария футболен турнир елитния Ливърпул след домакинска победа с 3:2.

Намиращият се на 19-та позиция в третата английския дивизия - Лига 1 отстрани 7-мия във Висшата лига тим на Брендън Роджърс, който се сбогува и с последния си шанс за трофей през този сезон.

Олдъм няма победа в девет поредни мача в Лига 1, в които е спечелил едва една точка, но днес записа най-сладкия си успех и се класира за пети кръг за сметка на Ливърпул.

Още в третата минута Матс Смит вкара с глава за 1:0, с което хвърли в екстаз трибуните. Попадението ентусиазира както тях, така и самите футболисти, които изиграха изключително вдъхновен двубой и заслужиха големия си триумф.

В 17-ата Луис Суарес охлади страстите с изравнителен гол, но в последната минута на първата част Олдъм отново излезе напред.

Брад Джоунс сбърка, а Смит му отне и от близо вкара за 2:1, макар гостите да имаха претенции за нарушение срещу Стъридж по-рано в атаката.

Отново в третата минута, но този път на второто полувреме, Рийс Уабара надскочи отбраната и от наглед спокойна ситуация съвсем втъжни живота на Брендън Роджърс и неговия Ливърпул с гол за 3:1.

В игра се появиха Стивън Джерард и Стюърт Даунинг, което доведе до това, че Джо Алън върна едно попадение в 79-ата минута. Гостите натикаха противника в собствената му половина в търсене на трети спасителен гол, който да доведе до преиграване, но отбраната на Олдъм издържа, а в 90-ата минута и горната греда помогна след мощен далечен шут на Джерард.

Така скромния третодивизионен тим хвърли бомбата, а в следващия кръг ще домакинства на друг отбор от града на "Бийтълс" - Евертън.