Българският национал Димитър Бербатов игра 90 минути при успеха на своя Тотнъм над шампиона в Премиършип Челси с 2:1 в лондонското дерби от 11-ия кръг на Висшата лига. Нападателят ни се представи на ниво и въпреки, че негови удари на два пъти бяха отразени от Иларио, имаше основна заслуга за успеха.

Възпитаниците на Мартин Йол записаха победа над "сините" си съграждани след 16 годишна пауза - последният успех на Тотнъм датираше от 1990 година.

Двубоят на "Уайт Харт Лейн" обаче съвсем не започна толкова радостно за домакините - в 15-та минута Клод Макелеле  с красив удар от воле от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Пол Робинсън и изведе гостите напред.

Тотнъм реагира веднага и осем минути по-късно след нарушение срещу Бербатов реферът Греъм Пол отсъди нарушение за "шпорите".  След неговото изпълнение от страна на Дженас Майкъл Доусън с глава прати топката в обратния ъгъл на Иларио  - 1:1. Срещата продължи равностойно, но в крайна сметка късметът се усмихна на домакините.

В началото на второто полувреме Аарон Ленън получи подаване в наказателното поле, финтира Ашли Коул и с премерен изстрел обърна резултата в полза на Тотнъм - 2:1.

В 72-та минута капитанът на Челси Джон Тери не успя да сдържи нервите си и опита саморазправа със съперников играч. Логично той веднага получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

С десет души възпитаниците на Жозе Мауриньо така и не успяха да достигнат до нещо по-опасно пред вратата на Робинсън и в крайна сметка капитулираха, за да претърпят второ поражение този сезон. Манчестър Юнайтед пък вече е едноличен лидер с 28 точки, на три пред Челси. Тотнъм се изкачи до 10-та позиция, след като вече има 15 точки.

стартови състави:

Тотнъм: Робинсън, Шимбонда, Доусън, Kинг, Асу Екото, Гали, Дженас, Зокора, Ленън, Бербатов, Кийн

Челси: Иларио, Коул, Ферейра, Тери, Карвальо, Макелеле, Есиен, Лампард, Балак, Робен, Дрогба