Тотнъм удари шампиона Манчестър Сити с 1:0 у дома на старта на Висшата лига. Единственият гол в мача вкара Хюн-Мин Сон в 55-ата минута.

Двубоят бе дебютен за новия мениджър на "шпорите" Нуно Ешпирито Санто. За "гражданите" за първи път в стартовия състав попадна новата покупка Джак Грийлиш.

Гостите поеха контрола на мача от началните минути и започнаха да създават положения. Опасен удар с глава на Фернандиньо след центриране на Менди мина над вратата. Малко по-късно нова добра атака на Сити би завършена от Кансело, но и ударът на бранителя не намери целта.

Снимка 543274

След вихреното начало на "гражданите" постепенно Тотнъм започна да играе малко повече с топката.

В 34-ата минута Марез можеше да открие резултата, но се подхлъзна и ударът му от дузпата беше неточен.

Хари Кейн остава в Тотнъм още един сезон?

До края на трансферния прозорец няма много време

Тотнъм стигна до най-добрата си възможност в 40-ата минута. Бърза атака изведе Сон на отлична позиция. Южнокореецът за пореден път се забави, но се завъртя и получи възможност да стреля. Изстрелът му бе добър, но топката се отклони в Кансело и мина покрай лявата греда.

Снимка 543272

След няколко опита завършили без точен удар в 55-ата минута Сон откри резултата. Домакините организираха опасна контраатака. Бергвайн напредна и намери южнокорееца, който с удар в близкия ъгъл не остави шансове на Едерсон.

Пет минути по-късно Бергвайн можеше да удвои, но пропусна от изгодна позиция.

До края на двубоя Сити натисна, но така и не съумя да достигне до добро положение пред Юго Лорис.